Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Bytomiu, to miejsce, w którym każde dziecko znajdzie drugi dom, a przede wszystkim pokocha muzykę. Wielu naszych uczniów cechuje talent, zorganizowanie, pracowitość i zdrowa rywalizacja. Nauka w szkole muzycznej przyczynia się do znacznego wzrostu współczynnika ilorazu inteligencji, zwiększa zdolność koncentracji i poprawia więzi emocjonalne. Uczniowie naszej szkoły nie odczuwają lęków i osiągają ponadprzeciętnie dobre wyniki w nauce.

W rankingu szkół podstawowych i gimnazjalnych jesteśmy jedną z najlepszych szkół, również w przedmiotach ogólnokształcących. To dowód, że muzyka sprzyja rozwojowi intelektualnemu. Nie tylko muzycy, ale również filozofowie i politycy wielce cenili wartość wychowawczą muzyki.

 

„WYCHOWANIE POPRZEZ MUZYKĘ JEST NAJZNAKOMITSZE, BOWIEM RYTM I HARMONIA NAJGŁĘBIEJ WNIKAJĄ W DUSZĘ (…) WYKSZTAŁCENIE MUZYCZNE UCHODZI ZA ŚRODEK WYCHOWAWCZY POTĘŻNIEJSZY OD INNYCH”.

 SOKRATES

Joomla Templates by Joomla51.com