Załącznik nr 5 do Regulaminu stosowania monitoringu z dnia 19 listopada 2019

 

 

SZCZEGÓŁOWA INFORMACJA O MONITORINGU

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu przy ul. Moniuszki 17 monitoruje w starej i nowej zabudowie szkoły wejścia, korytarze na parterze i I piętrze oraz teren wewnętrzny szkoły/parking. Monitorujemy wskazane miejsca, aby utrzymać bezpieczne warunki dla uczniów i pracowników oraz chronić mienie placówki. Działamy na podstawie art. 108a upo[1]. Oceniliśmy, że monitoring jest niezbędny, aby wykonywać zadanie w interesie publicznym (art. 6 ust. 1 lit. e RODO[2]) jaki jest zapewnienie bezpiecznych warunków nauki (art. 1 pkt 14 upo).

Nagrania przechowujemy jeden miesiąc. Dostęp do nich mają: osoby zarejestrowane na nagraniu, obsługujące monitoring (pracownicy, serwisanci) oraz podmioty uprawnione na mocy prawa (np. policja).

Na podstawie RODO masz prawo:

- dostępu do nagrań, na których jesteś (w tym do ich kopii),

- do ich usunięcia (gdy przechowujemy je po terminie),

- do ograniczenia ich przetwarzania,

- do sprzeciwu wobec ich przetwarzania w szczególnej sytuacji.

Możesz je zrealizować: wypełniając odpowiedni formularz w sekretariacie, kontaktując się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub z Inspektorem Ochrony Danych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prawa te w pewnym zakresie mogą być ograniczone.

Ponadto przysługuje Ci prawo skargi do Prezesa UODO.

                                                                                                                                                                                                                                                         

[1] Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 910).

[2] Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. UE. L. z 2016 r. Nr 119, str. 1 z późn. zm.)

Joomla Templates by Joomla51.com